Instantly מול Lemlist

בשורה התחתונה

  • ההכרעה בין Instantly מול Lemlist מול Smartlead נחתכת במחיר הכניסה: $39 לחודש ב-Smartlead, $47 ב-Instantly ו-$69 ב-Lemlist, בחיוב חודשי.
  • Instantly ו-Smartlead מתמחרים לפי נפח שליחה ונותנים תיבות דואר ללא הגבלה. Lemlist מתמחר לפי משתמש: $109 לחודש לכל איש צוות במסלול Multichannel.
  • רק Lemlist מריץ לינקדאין, SMS וואטסאפ מתוך אותו רצף. שני האחרים הם אימייל בלבד.
  • חימום תיבות כלול בכל מסלולי Instantly. ב-Smartlead הוא תוספת של $59 לחודש במסלולי Basic ו-Pro, כך ש-Pro אמיתי עולה $153 ולא $94.
  • שיעור תלונות הספאם חייב להישאר מתחת ל-0.3% אצל Gmail ו-Yahoo. מעל הסף הזה הדומיין נשרף, ולא משנה איזה כלי נבחר.

ההכרעה בין Instantly מול Lemlist מול Smartlead נופלת על שלושה דברים: מודל התמחור, מספר הערוצים ורמת השליטה בתשתית השליחה. Smartlead הוא הזול בכניסה, $39 לחודש. Instantly נפתח ב-$47 לחודש. Lemlist עולה $69 לחודש, והוא היחיד מהשלושה שמריץ לינקדאין, SMS וואטסאפ באותו רצף עם האימייל.

ההבדל הגדול יותר הוא איך כל מערכת גובה כסף. Instantly ו-Smartlead מתמחרים לפי כמות המיילים, ומאפשרים תיבות שליחה ללא הגבלה בכל מסלול. Lemlist מתמחר לפי משתמש. צוות מכירות של שלושה אנשים משלם ב-Lemlist Multichannel כ-$327 לחודש, בעוד Smartlead Pro עולה $94 לחודש בלי הגבלת מושבים. זה הפער שמכריע את רוב העסקאות.

המדריך פורס את המחירון המלא של שלושת הכלים נכון לספטמבר 2026, כולל העלויות שלא מופיעות בדף התמחור: דומיינים נוספים, תיבות דואר, מאגרי לידים וחימום. הוא גם נוגע בנקודה שהמקורות באנגלית מדלגים עליה, והיא מה שסעיף 30א לחוק התקשורת אומר לעסק ישראלי ששולח אימייל קר.

העיתוי כאן חשוב. מאז פברואר 2024 גוגל ו-Yahoo דורשות מכל שולח מעל 5,000 מיילים ביום אימות SPF, DKIM ו-DMARC, ביטול הרשמה בקליק אחד ושיעור תלונות מתחת ל-0.3%. מיקרוסופט הצטרפה במאי 2025 עם דרישות דומות לתיבות Outlook, Hotmail ו-Live. הכלי שנבחר משפיע ישירות על היכולת לעמוד בסף.


Instantly מול Lemlist - אינפוגרפיק

מה ההבדל בין Instantly מול Lemlist מול Smartlead?

שלושתם עושים את אותו דבר בגדול. מריצים רצפי אימייל אוטומטיים לרשימת נמענים קרים, עוקבים אחרי פתיחות ותשובות, ומאחדים את כל התשובות לתיבה אחת. ההבדל נמצא בשכבה שמתחת לרצף.

הבחירה בכלי אימייל קר נראית כמו החלטת תוכנה. בפועל זו החלטה על מבנה עלות. כלי אחד גובה על אנשים, שניים גובים על נפח, וההפרש מצטבר לאלפי דולרים בשנה.

Instantly: נפח שליחה ורשת חימום גדולה

Instantly בנוי סביב שליחה בנפח גבוה. כל המסלולים כוללים תיבות שליחה ללא הגבלה, חימום ללא הגבלה ומושבי צוות ללא הגבלה. המחיר מטפס לפי כמות המיילים בלבד. מסלול Growth נותן 5,000 מיילים ו-1,000 אנשי קשר בחודש תמורת $47. מסלול Hypergrowth קופץ ל-125,000 מיילים ו-25,000 אנשי קשר תמורת $97. מסלול Light Speed מגיע ל-500,000 מיילים ו-100,000 אנשי קשר תמורת $358.

רשת החימום של Instantly היא אחת הגדולות בשוק. תיבה חדשה מקבלת תנועה נכנסת מהרשת ובונה היסטוריית שליחה מהר יותר. זה עוזר בעיקר לצוותים שפותחים דומיינים חדשים כל חודש כדי לפזר סיכון.

מה שלא נכלל: מאגר הלידים, ה-CRM וחבילת השליחוּת נמכרים כמוצרים נפרדים. מי שרוצה את הערכה השלמה עובר לחבילות המשולבות, שנפתחות ב-$94 לחודש במסלול Starter, $194 במסלול Scale ו-$555 במסלול Agency. עסק שמסתכל רק על שורת ה-$47 מגלה את ההפרש בחודש השני.

Lemlist: רצף מולטי ערוצי סביב איש מכירות אחד

Lemlist לא מנסה להיות תשתית שליחה. הוא מנסה להיות הרצף שאיש מכירות יחיד מריץ מהבוקר. במסלול Multichannel אותו רצף כולל מייל, בקשת חיבור בלינקדאין, הודעה בלינקדאין, SMS וחיוג טלפוני מתוך המערכת.

מסלול Email עולה $69 לחודש וכולל 50,000 מיילים בחודש ואנשי קשר ללא הגבלה. מסלול Multichannel עולה $109 לחודש למשתמש ומאפשר חמישה שולחים לכל משתמש. בתוך המערכת יש מאגר לידים של יותר מ-650 מיליון רשומות, מאתר מיילים ומאתר טלפונים שנמכרים בקרדיטים לפי הצלחה.

התמחור לפי משתמש הוא הנקודה שמפילה עסקאות. עסק עם שלושה אנשי מכירות משלם $327 לחודש. אותו עסק ב-Smartlead Pro משלם $94. ההפרש השנתי מגיע לכ-$2,800, וזה לפני שמוסיפים קרדיטים למאתר הטלפונים. מי שבאמת צריך לינקדאין בתוך הרצף ימצא בכך היגיון. מי שלא, משלם על ערוץ שלא ירוץ.

Smartlead: מנוע לסוכנויות ולעשרות דומיינים

Smartlead נפתח ב-$39 לחודש והוא הזול מהשלושה. גם הוא נותן תיבות שליחה ללא הגבלה בכל מסלול. מסלול Basic כולל 6,000 מיילים ו-2,000 לידים פעילים. מסלול Pro מטפס ל-90,000 מיילים ו-30,000 לידים פעילים תמורת $94. מסלולי Unlimited Smart ו-Unlimited Prime עולים $174 ו-$379 ומגיעים ל-150,000 ו-500,000 מיילים בחודש.

הפער שצריך לתפוס נמצא בחימום. ב-Basic וב-Pro חימום התיבות הוא תוספת בתשלום של $59 לחודש. במסלולי Unlimited הוא חינם. כלומר מסלול Pro תפעולי אמיתי עולה $153 לחודש ולא $94, וההפרש מול Instantly Hypergrowth מצטמצם לכ-$56.

Smartlead נבנה לסוכנויות. יש בו תיוג לקוחות, לוחות בקרה נפרדים והרשאות לפי לקוח. עסק בודד עם שני דומיינים לא ינצל את זה. סוכנות שמריצה עשרים לקוחות במקביל, כן.


כמה עולה כל כלי אימייל קר ב-2026?

הטבלה משווה את שלושת הכלים לפי מחירי החיוב החודשי הרשמיים. כל מספר נלקח מדף התמחור של הספק עצמו בספטמבר 2026, ולא מסקירות צד שלישי.

קריטריוןInstantlyLemlistSmartlead
מסלול כניסהGrowth, $47Email, $69Basic, $39
מיילים בחודש בכניסה5,00050,0006,000
אנשי קשר בכניסה1,000ללא הגבלה2,000 לידים פעילים
מסלול בינייםHypergrowth, $97 (125,000 מיילים)Multichannel, $109 למשתמשPro, $94 (90,000 מיילים)
מסלול נפח גבוהLight Speed, $358 (500,000 מיילים)Enterprise, מחיר מותאםUnlimited Prime, $379 (500,000 מיילים)
תיבות שליחהללא הגבלה5 שולחים לכל משתמשללא הגבלה
חימום תיבותכלול בכל המסלוליםכלולחינם ב-Unlimited, תוספת $59 ב-Basic ו-Pro
לינקדאין, SMS וואטסאפלאכן, במסלול Multichannelלא
מודל תמחורלפי נפח שליחהלפי משתמשלפי נפח שליחה
הנחת חיוב שנתיכ-20%כ-20%כ-17%
מאגר לידים מובנהמוצר נפרד בתשלום650 מיליון רשומות, כלולאין

נכון לספטמבר 2026. מקור: דפי התמחור הרשמיים של Instantly, Lemlist ו-Smartlead.

העלויות שלא נמצאות בטבלה

מחיר התוכנה הוא בערך שליש מהעלות האמיתית של מערך אימייל קר. שאר הכסף הולך לתשתית, והיא מתומחרת בנפרד אצל ספקים אחרים.

  • דומיינים נוספים לשליחה, בדרך כלל 10 עד 15 דולר לשנה לכל דומיין. מערך רציני מריץ שלושה עד חמישה דומיינים במקביל.
  • תיבות דואר. כל דומיין נושא שתיים עד שלוש תיבות, וכל תיבה נרכשת בנפרד אצל ספק הדואר.
  • נתוני לידים. Lemlist כולל מאגר, Instantly מוכר אותו כמוצר צדדי ו-Smartlead לא מספק נתונים בכלל.
  • עמלת המרת מטבע. המחירים נקובים בדולר, וחברות האשראי בישראל מוסיפות 2% עד 3% על כל חיוב.
  • זמן אדם. הקמת תשתית שליחה תקינה לוקחת שבועיים עד שלושה שבועות עד למייל הראשון.

עסק שמתקצב $47 לחודש ומגלה עלות תפעולית של $200 לחודש נוטש אחרי חודשיים. עדיף לתקצב נכון מראש. מי שרוצה מסגרת מספרית לכמה עולה ליד בערוצים אחרים ימצא אותה במדריך עלות ליד B2B בישראל.


איזה כלי אימייל קר מתאים לעסק ישראלי קטן?

השוק הישראלי משנה את החישוב. קהל היעד המקומי ב-B2B קטן, לעיתים כמה מאות חברות בסך הכל. במצב כזה נפח השליחה כמעט לא נוגע לבחירה, ומה שקובע הוא איכות הפנייה והיכולת לשלב ערוצים.

עסק שמוכר בישראל בלבד

לרשימה של 300 עד 800 חברות ישראליות, מסלול Smartlead Basic ב-$39 מספיק מבחינת נפח. אלא שהוא ידרוש את תוספת החימום של $59, כך שהעלות בפועל היא $98. באותו טווח מחיר Lemlist Email נותן 50,000 מיילים, אנשי קשר ללא הגבלה וחימום כלול תמורת $69. עבור קהל קטן זו העסקה ההגיונית יותר.

יש כאן גם שיקול שאינו מחיר. בישראל רוב העסקאות ב-B2B נסגרות דרך היכרות בלינקדאין, לא דרך מייל קר בודד. הרצף המולטי ערוצי של Lemlist מתאים לדפוס הזה. מי שכבר מריץ מערכת לינקדאין נפרדת ימצא השוואה מלאה של האפשרויות במדריך HeyReach מול Expandi מול Dripify.

עסק ישראלי שמוכר לחו"ל

כאן התמונה מתהפכת. רשימה של 20,000 חברות בארצות הברית דורשת נפח, דומיינים מרובים וניטור שליחוּת הדוק. Instantly Hypergrowth ב-$97 לחודש נותן 125,000 מיילים, תיבות ללא הגבלה וחימום כלול. זו הבחירה הישירה לחברת SaaS ישראלית בשלב הצמיחה.

ההשוואה בין Instantly מול Lemlist במקרה הזה כמעט לא קיימת. תמחור לפי משתמש קורס כשצריך לפזר שליחה על פני עשרים תיבות. מודל הנפח מנצח.

סוכנות שמריצה לקוחות

סוכנות שמנהלת עשרה לקוחות ומעלה תבחר Smartlead Unlimited Smart ב-$174 לחודש. החימום כלול, הלידים הפעילים בלתי מוגבלים ומערכת ההרשאות בנויה לעבודה מול לקוחות. גם המסלול המקביל ב-Instantly עובד, אבל שכבת ניהול הלקוחות של Smartlead בשלה יותר.


Instantly מול Lemlist: איפה ההבדל נופל בפועל

שתי המערכות מגיעות מעולמות שונים. Instantly נולד בתוך קהילת סוכנויות הלידים האמריקאית, שמודדת הכל בעלות לפגישה. Lemlist נולד באירופה סביב רעיון ההתאמה האישית, כולל תמונות ווידאו מותאמים לכל נמען.

שליחוּת מול התאמה אישית

Instantly משקיע ברשת החימום, בסבב תיבות אוטומטי ובזיהוי תיבות שנשרפו. Lemlist משקיע בעורך הרצף, בסוכני AI שכותבים פתיח לכל ליד ובחיבור לערוצים נוספים. שתי גישות נכונות, לשני סוגי בעיות.

לפי דוח הבנצ'מרק של Instantly לשנת 2026, שיעור התשובה הממוצע בקמפיין אימייל קר עומד על 3.43%. קמפיינים ממוקדים עם התאמה אמיתית מגיעים ל-15% ומעלה. הפער הזה לא נסגר בתשתית טובה יותר. הוא נסגר ברשימה טובה יותר ובמסר מדויק.

מה עולה יותר לאורך שנה

איש מכירות בודד: Lemlist Multichannel עולה $1,308 בשנה בחיוב חודשי, Instantly Hypergrowth עולה $1,164. פער קטן. ארבעה אנשי מכירות: Lemlist מגיע ל-$5,232 בשנה ואילו Instantly נשאר על $1,164, כי הוא לא גובה לפי מושב. זה ההבדל שצריך לחשב לפני החתימה, לא אחריה.

ההשוואה בין Instantly מול Lemlist מסתדרת בכלל אחד פשוט. עד שני משתמשים שצריכים לינקדאין, Lemlist. מעל שלושה משתמשים או מעל 50,000 מיילים בחודש, Instantly.


מה החוק בישראל אומר על אימייל קר B2B?

זו הנקודה שכל המדריכים באנגלית מדלגים עליה, והיא נוגעת לכל עסק ישראלי ששולח פנייה מסחרית.

סעיף 30א לחוק התקשורת, המוכר כחוק הספאם, אוסר משלוח דבר פרסומת בפקס, מסרון ובחיוג אוטומטי בלי הסכמה מוקדמת. לגבי דואר אלקטרוני הפרשנות מורכבת יותר, ופנייה עסקית לכתובת ארגונית עם הקשר מקצועי נחשבת מקרה גבול. מה שאינו גבולי הוא הסנקציה: בית משפט רשאי לפסוק פיצוי של עד 1,000 שקל לכל הודעה שנשלחה בניגוד לסעיף, בלי הוכחת נזק.

המשמעות המעשית לשולח: לזהות את השולח בשם ובכתובת, לציין שמדובר בפנייה מסחרית, ולאפשר הסרה שמטופלת תוך שלושה ימי עסקים. רשות הגנת הפרטיות היא הרגולטור, וחוק הגנת הפרטיות שעודכן ב-2023 קירב את ישראל לתקן האירופי. פירוט על מגמת ההחמרה הרגולטורית בשיווק הישראלי אפשר למצוא בסקירת IAPP על הרגולציה הישראלית.

שלושת הכלים מספקים קישור הסרה אוטומטי וניהול רשימת חסימה. Smartlead מוסיף רשימת חסימה גלובלית ברמת החשבון, שימושית לסוכנות שלא רוצה לפנות פעמיים לאותה חברה משני לקוחות שונים.


למה שליחוּת קובעת יותר מבחירת הכלי

אפשר לבחור את הכלי הנכון ועדיין להגיע לתיקיית הספאם. כללי השולחים של גוגל ו-Yahoo, שנכנסו לתוקף בפברואר 2024, קבעו רף מדיד לכל מי ששולח מעל 5,000 מיילים ביום. אימות SPF, DKIM ו-DMARC. ביטול הרשמה בקליק. שיעור תלונות מתחת ל-0.3%.

ניל קומראן, מנהל מוצר קבוצתי בגוגל, ניסח את זה כך בהודעה הרשמית: "זו פעם ראשונה בתעשייה, ואתם אמורים לראות פחות ספאם בתיבה". גוגל מדווחת שהגנות Gmail חוסמות יותר מ-99.9% מהספאם וכ-15 מיליארד מיילים לא רצויים ביום. הפרטים המלאים נמצאים בהודעת גוגל על כללי השולחים.

מיקרוסופט הצטרפה במאי 2025. שולחים של 5,000 הודעות ביום ומעלה לתיבות Outlook, Hotmail ו-Live חייבים SPF, DKIM ו-DMARC תקינים. מי שלא עומד בדרישות מנותב לתיקיית הזבל, ובהמשך נדחה לגמרי.

המספרים שקובעים אם המייל מגיע

כלל אצבע שעובד בכל כלי אימייל קר: 30 עד 50 מיילים ליום לכל תיבה, לא יותר. שליחה של 3,000 מיילים בחודש דורשת שתיים עד שלוש תיבות. שליחה של 30,000 בחודש דורשת בין 20 ל-30 תיבות, מפוזרות על שלושה עד חמישה דומיינים משניים. אף פעם לא על הדומיין העסקי שדרכו עוברות חשבוניות.

שיעור החזרות צריך להישאר מתחת ל-3%. מעל זה ספק הדואר מסמן את הדומיין. הדרך היחידה להחזיק את המספר נמוך היא אימות כתובות לפני השליחה, ולא אחריה. שלושת הכלים מציגים את שיעור החזרות בזמן אמת, אבל אף אחד מהם לא מנקה את הרשימה במקומך.

תקופת החימום הסבירה לתיבה חדשה היא שלושה עד ארבעה שבועות לפני המייל הקר הראשון. מי שמקצר אותה לשבוע שורף את הדומיין בקמפיין הראשון, ואז משלם שוב על דומיין חדש ועל עוד חודש חימום.

המסקנה התפעולית פשוטה. תשתית תקינה, רשימה נקייה וקצב שליחה מדוד קובעים את התוצאה יותר מהבחירה בין Instantly מול Lemlist מול Smartlead. הכלי משפיע על הנוחות והעלות. הדומיין משפיע על ההגעה.


טעויות תמחור שחוזרות בבחירת כלי אימייל קר

  1. להשוות מחירי כניסה בלבד. Smartlead Basic ב-$39 עולה בפועל $98 עם החימום, ו-Instantly Growth ב-$47 מוגבל ל-5,000 מיילים בחודש.
  2. להתעלם ממודל המושבים. עסק שמתכנן לגייס שני אנשי מכירות בשנה הקרובה משלש את חשבון Lemlist שלו בלי לשנות דבר בשימוש.
  3. לקנות חיוב שנתי לפני בדיקה. ההנחה נעה בין 17% ל-20%, אבל היא נועלת תקציב על כלי שטרם נבדק על רשימה אמיתית.
  4. לתקצב תוכנה בלי תשתית. דומיינים ותיבות דואר מוסיפים עשרות דולרים בחודש שלא מופיעים בשום דף תמחור של הספקים.
  5. לבחור מולטי ערוץ בלי כוונה להפעיל אותו. מי שלא באמת ישלח בלינקדאין משלם $40 לחודש נוספים על ערוץ מושבת.

הטעות היקרה מכולן היא בחירת כלי לפני בניית הרשימה. מערכת מצוינת על רשימה חלשה מייצרת אפס פגישות ושורפת דומיין. סדר הפעולות הנכון הוא נתונים, מסר, תשתית, ורק אז תוכנה. עקרון דומה עולה גם בהשוואת Lusha מול Apollo, שבה איכות הנתונים קובעת יותר מרשימת התכונות.


איך לבחור כלי אימייל קר בחמישה שלבים

  1. לספור את הרשימה. עד 2,000 נמענים בחודש כל מסלול כניסה מספיק. מעל 20,000 נדרש מסלול נפח.
  2. לספור את המשתמשים. שלושה ומעלה מוציאים את Lemlist מהמשחק אלא אם לינקדאין הכרחי לתהליך.
  3. להחליט על ערוצים. אימייל בלבד מוביל ל-Instantly או Smartlead. אימייל עם לינקדאין מוביל ל-Lemlist.
  4. לחשב עלות תפעולית מלאה. מחיר המסלול, בתוספת חימום, דומיינים, תיבות ונתונים.
  5. לבדוק בחודש אחד בחיוב חודשי. רק אחרי קמפיין אמיתי עוברים לחיוב שנתי ולוקחים את ההנחה.
המצב בעסקהבחירהעלות חודשית
איש מכירות אחד, קהל ישראלי, לינקדאין חלק מהתהליךLemlist Multichannel$109
קהל ישראלי קטן, אימייל בלבדLemlist Email$69
מכירה לחו"ל, נפח בינוני, צוות של שניים עד חמישהInstantly Hypergrowth$97
מכירה לחו"ל בנפח גבוה, עשרות דומייניםInstantly Light Speed$358
סוכנות עם עשרה לקוחות ומעלהSmartlead Unlimited Smart$174
בדיקת היתכנות בתקציב מינימליSmartlead Basic עם חימום$98

נכון לספטמבר 2026. מקור: דפי התמחור הרשמיים של Instantly, Lemlist ו-Smartlead.

אף אחד מהשלושה אינו טעות. הטעות היא לבחור לפי מחיר הכניסה במקום לפי מבנה הצוות ונפח השליחה. מי שסופר משתמשים יגיע ל-Lemlist. מי שסופר מיילים יגיע ל-Instantly או ל-Smartlead. מי שסופר לקוחות יגיע ל-Smartlead. אחרי הבחירה, כל התוצאה תלויה ברשימה ובתשתית. מערך לידים שלם, כולל העלות מקצה לקצה, מפורק במדריך עלות מערכת לידים מלינקדאין.


רוצה שמישהו יבנה את מערך האימייל הקר במקומך?

בחירה בין Instantly מול Lemlist מול Smartlead היא ההחלטה הקלה. הקשה יותר היא בניית התשתית: דומיינים, חימום, רשימות ורצפים שמייצרים פגישות ולא תלונות ספאם. אפשר לדבר על זה.

לתיאום שיחה